Windows 12 Lite Nedir?

Windows’un son yazılımı harikası olan Windows 12 Lite, önceki işletim sistemlerinin yerini almaya geliyor. Yeni yıl ile yeni gelişmeler getirecek olan Windows 12 Lite’ın geleceği haberi bile şimdiden çok konuşulmaya başladı.

Windows son çıkardığı işletim sistemi olan Windows 10 ile gönülleri ile gönülleri fethetti. Önceki sürümlere göre kişiselleştirilmiş ama hala bilindik bir deneyim sunması kullanıcılarını oldukça sevindirmişti.

Daha önceki işletim sistemlerinden farklı olarak, olanakları artıran, sık kullanılan uygulamaları ve sabitlemeleri kolay erişilebilir hale getiren Windows 10, kullanıcıları için daha da iyi bir Başlangıç Menüsü’ne sahipti. Aynı anda birçok işi yapmayı sevenlerin gözdesi olan Windows 10 ile, hem çalışırken hem oyun oynarken cihazlar ile mükemmel bir şekilde etkileşim kurulmasına yardımcı oluyordu. Başlarda bütün kullanıcılar için harika bir deneyim ve tecrübe sunan Windows 10, zamanla ortaya çıkan hatalar ve zayıf güvenlik duvarı ile kullanıcılarını hayal kırıklığına uğrattı. Windows işletim sistemi sevenlerin bile güveninin sarsılmasını sağlayan Windos 10,  artık yerini Windows 12 Lite’a bırakacak. Windows 10’un açığını kapatmak ve kullanıcısıyla tekrar arasını düzeltmek isteyen Microsoft yazılımcıları tarafından geliştirilen yeni sistem gönülleri fethedeceğe benziyor.

Windos 12 Lite’ın Farkı Ne?

Windows 10’un kullanıcıda bıraktığı olumlu ilk intiba, Microsoft’un üst üste yayınladığı problemli güncellemeler ile yerini negatif izlenimlere bıraktı. Yeni bir işletim sisteminin gelerek Windows 10’un yerini alacağı söylentisi ile kullanıcıları heyecanlandırdı. İşte söylentisiyle bile gönülleri fetheden Windows 12 Lite’ın özellikleri…

Simgeleri ve varsayılan arka planıyla Windows 10!a benzeyecek olan Windows 12 Lite, Linux Lite 4.8 LTS’nin modifiye edilmiş bir sürümü olacak. Windows 12 Lite’da işletim sistemini başarısız ve sorunlu hale getirecek güncellemeler olmayacak. Güncelleme gelmeyecek olan yeni sürüm ile ileride doğacak problemlerde ortadan kaldırılmış oluyor. Windows Lite 12’nin bir diğer özelliği de virüs ve fidye zararlı yazılımlardan etkilenmeyecek şekilde tasarlanmış olması. Söylentilere göre Windows 12 Lite’ koruma duvarı yüksek seviyede tasarlanarak virüs ve diğer zararlı yazılımlara karşı yüksek güvenlik önlemleri sunacak. Ayrıca Windows Lite 12 bugüne kadar geliştirilen bütün işletim sistemlerinden daha hızlı olacak. Windows 10’dan üç kat daha hızlı olarak tasarlanan Windows 12 Lite yaklaşık 15 saniyede açılacak.