Whatsapp’ta Engelleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Whatsapp akıllı telefon kullanıcılarının neredeyse tamamı tarafından kullanılan bir mesajlaşma uygulamasıdır. Fakat bazen tanıdığımız ya da tanımadığımız kişiler tarafından rahatsız edici mesajlar alabiliyoruz. Bu tarz mesajlar almak istemediğimiz kişileri engellemek mümkün. Bir kişiyi engelleyerek o kişiden gelecek, Whatsapp araması, mesajı ya da durum güncellemelerini durdurabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra engellediğiniz kişi sizin Whatsapp durumunuzu, profil fotoğrafınızı, aktif olma zamanınızı göremez. İstediğiniz zaman engellediğiniz kişinin engelini kaldırabilirsiniz.

Whatsapp’dan birini engelleme işleminin nasıl gerçekleşeceğini sizin için hazırladık.  Aşağıda yazan adımları takip ederek Whatsapp’dan kişi engellemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Telefonunuzda kayıtlı olan bir kişiyi engellemek için

Whatsapp’ı açın.

  1. Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Engellenenler adımlarını izleyin, sonra Yeni Ekle…’ye dokunun.
  2. Engellemek istediğiniz kişiyi listeden seçin.

Telefonunuzda kayıtlı olmayan bir kişiyi engellemek için

  1. Bu kişiyle olan sohbeti açın.
  2. Engelle’ye dokunun.

Eğer bu bir istenmeyen (spam) mesajıysa, ayrıca Spam Bildir seçeneğiniz de vardır. O zaman Rapor et ve Engelle’ye dokunun.

Whatsapp’dan Engellenen Kişinin Engelini Kaldırma

Öncelikle “Ayarlar” bölümüne gidin.

– Ardından “Hesap” seçeneğine dokunun.

– Sonrasında “Gizlilik” bölümüyle işleminize devam edin.

– Karşınıza çıkan “Engellenen Kişiler” bölümünden engellediğiniz kişileri görebilir ve oradan istediğiniz kişinin engelini kaldırabilirsiniz.