Twitter Hesabı Nasıl Açılır?

Twitter belli karakter sayısında cümlelerin yazıldığı bir sosyal paylaşım sitesidir. Bu cümlelere tweet denmektedir. Twitter’ın diğer sosyal mecralardan farkı; düşünceler paragraflarca değil 280 karakter yani 280 harf sınırlaması içinde paylaşılıyor. Yani cümle uzunluğuna göre en fazla 3 cümle olacak şekilde gerçekleşiyor.

Twitter, kullanıcılarının düşüncelerini paylaştıkları bir mecra olması nedeniyle diğer sosyal medya mecralarına göre daha özgür bir platformdur. Bu nedenle her kesimden insanlar her konuda fikirlerini rahatça paylaşabilmektedir. Ayrıca Twitter’ı telefonunuzun uygulama marketinden indirerek ya da bilgisayarınızda ya da telefonunuzda bulunan web tarayıcınızdan girerek kullanabilirsiniz.

Peki Twitter hesabı nasıl açılır? Bu yazımızda sizin için twitter hesabının nasıl açılacağını hazırladık.

Twitter Hesabı Açılırken Uygulanacak Adımlar Nelerdir?

 1. http://twitter.com adresine gidin,
  -Ad ve soyadınızı yazın
  -E-posta adresinizi girin
  -Bir şifre oluşturun
  -Sarı ‘Twitter’a Kaydol’ butonuna tıklayın
 2. Sonraki sayfada size önerdiğimiz kullanıcı adlarından birini seçin veya yeni bir kullanıcı adı oluşturun. Girdiğiniz ad-soyadı ve e-posta adresine dayanarak size uygun bazı kullanıcı adları önereceğiz. Sizi tarif eden bir ad seçmeye çalışın. Bu bir takma ad veya ilgi alanlarınızla, hobilerinizle ilgili bir kullanıcı adı olabilir.
 3. Tüm alanları kontrol edin ve adınızı, e-posta adresinizi, şifrenizi ve kullanıcı adınızı doğru girdiğinizden emin olun.
 4. Bir Captcha doldurmanız istenebilir. Formun bir insan tarafından doldurulduğundan emin olmamız için gösterilen kelimeleri girin.
 5. İşte oldu! Artık bir Twitter hesabınız var. İlginizi çeken hesapları takip etmek ve tanıdığınız kişileri bulmak için „Twitter Öğretmeni“ tarafından gösterilen adımları izleyin.

Eğer bir e-posta adresiniz yoksa buraya tıklayarak nasıl e-posta adresi alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.