Toshıba Satellite P50T A-113 Özellikleri Fiyatı

Toshıba ailesinin dokunmatik ekranla gelen ve güçlü bir donanıma sahip olan ultrabook modellerinden P50T-A-113, sadece taşınabilirliği ile değil, hem performans hem taşınabilirliği bir arada isteyenlerin oldukça beğeneceği bir model. Sağlamlık ve güvenirlik denilince ilk akla gelen markalardan olan Toshıba, P50T A-113 modelinde de aynı kıstaslara koruyor.

 

satellite-l855-14m-z
Toshıba Satellite P50T A-113,Core i7  3630QM  işlemci ile geliyor. 2GB NVIDIA GeForce ekran kartı bulunuyor. Bunun yanında 8GB RAM ‘de cihazın performansını bir hayli yükseltmiş. Gerek multimedya gerek normal günlük işlerde sorunsuz bir akıcılığa sahip. Her ne kadar çok yüksek güç gerektiren Crysis, Batterfield gibi oyunları kaldırmasa da genel itibari ile üst seviyede bir oyun keyfi sunuyor. Güç gerektirmeyen uygulamalarda İntel grafik ünitesini kullanan cihaz, daha fazla güç gerektiren durumlarda ise Nvidia’ya geçiyor. Toshıba Satellite P50T A-113 depolama alanı ise 1TB. P50T A-113’ün ekranı 15.6 inç gibi bir ultrabook için gayet geniş bir ekran. Ürün kullanıcılarına 1920×1080 çözünürlüğünde, dokunmatik bir deneyim yaşatırken, dokunmatik ekranın hassasiyetini belirtmeye gerek yok. Dokunmatik ekranı kullanmak istemeyenler için tasarlanan touchpad ise hem geniş hem de kullanışlı. Gene arka aydınlatmalı klavye de touchpad gibi gayet işlevsel. Klavyede numaratik tuşlar unutulmadığı gibi enter tuşu büyük formda.
Toshıba Satellite P50T A-113,tasarım olarak en büyük dezavantajı havalandırmanın sağ tarafa konumlandırılmış olması. Eğer fareyi sağ elinizle kullanıyorsanız gelen sıcak hava sizi rahatsız edebilir. Klavyenin üst kısmında bulunan Harman Kardon hoparlör sistemi ile müzik kalitesi yüksek. Toshıba Satellite P50T A-113’ün ağırlığı 2.6 kg. Kalınlığı ise 3 santim civarında. Cihazda 2 tanesi USB 3.0 olmak üzere toplamda 4 adet USB girişi yer alıyor. Ekran bağlantısı ise HDMI ve VGA üzerinden yapılabiliyor. Wİ-Fİ, Ethernet, Bluetooht diğer bağlantı noktaları. Cihazın optik sürücüsünün de olduğunu ekleyelim.
Toshıba Satellite P50T A-113’ün pil ömrü çok başarılı değil. Normal kullanımda 4 saat giden batarya yoğun kullanımda ise 2-3 saat civarında dayanıyor. Ses ve sıcaklık olarak ürün de herhangi bir sıkıntı yok.

Toshıba Satellite P50T A-113’ün fiyatı ise 2699 lira.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.