Telefonların İşlevselliğini Artıran 6 Yardımcı Uygulama

İçinde bulunduğumuz çağda teknolojinin yeri yadsınamaz derecede büyük bir aldı. Özellikle cep telefonlarının hayatımıza girmesi ile hayatımızın merkezine yerleşmesi beraberinde büyük değişiklikler getirdi.

İlk zamanlarda sadece insanlarla haberleşme amacıyla kullandığımız cep telefonları, şu anda hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Aramadan mesajlaşmaya, görüntülü konuşmadan, fotoğraf paylaşmaya, işlerimizi yönetmeden, dijital arşivler oluşturmaya yarayan cep telefonlarını daha işlevsel hale getirmek bizim elimizde. Bazı yardımcı uygulamalar sayesinde akıllı cihazlarımızı olduğundan daha fazla fonksiyonel bir duruma getirebiliriz. Bunun için gerekli olan bazı uygulamaları sizin için araştırdık. İşte cep telefonlarını olduklarında çok daha işlevsel bir hale getiren yardımcı uygulamalar.

Upflix

Upflix, film izlerken kararsız kalanlar ya da yeni bir şey izlemek isteyenler için geliştirilmiş bir uygulama. Birçok film platformunun arşivi olması gerekenden karışık. Bu nedenle bazen film, dizi ya da şov programı seçmek çok zor bir hal alıyor. Mükemmel içeriği hangi kelimeyle aratacağını bilmeyenler ya da nasıl seçeceğine karar veremeyenlerin sorunu Upflix ile çözülüyor. Upflix, film platformlarında neler olup bittiğini ve neler yaptığınızı bilmek için harika bir uygulama olarak film sevenlerin hayatını kolaylaştırıyor.

Universal Copy

Bir metini kopyalayarak kullanmak birçok insanın hayatını kolaylaştırıyor. Fakat bazı uygulamalar ya da internet siteleri kopyalama yapma işlemine izin vermiyor. Universal Copy ile bu problem ortadan kalkıyor. Bunun için tek yapmanın gereken uygulamayı etkinleştirmek. Ardından ekranda metni bularak seçebilir ve kopyalayarak kullanabilirsiniz.

Halide

Halide fotoğraf severler için kullanmaya başladıktan sonra vazgeçilmez haline gelen bir uygulama oluyor. Bu uygulama ile fotoğraflardaki, ışık, odaklanma, iso kontrolü, Jpeg ve Raw çekimi, shutter kontrolü gibi bir çok profesyonelin sık sık ihtiyaç duyduğu özellikleri herkes kolaylıkla kullanabiliyor. Şu an sadece ios kullanıcıları tarafından indirilebilen Halide, kısa bir süre sonra android platformlarda da kullanıcı beğenisine sunulacak.

PreInsta

Emre Berk isimli bir Türk tarafından geliştirilen PreInsta’da Halide gibi fotoğraf sevenlerin çok beğendiği uygulamalardan. Instagram üzerinden fotoğraf paylaşmayı seven fakat hangi fotoğrafı paylaşacağına karar veremeyen kullanıcılar, fotoğraflarını bu uygulama ile anonim kişilerin beğenisine sunarak en fazla beğeni alan fotoğrafı Instagram üzerinden paylaşabiliyor.

WeDo

WeDo, işlerini liste yaparak halletmek isteyen kişilerin tam aradığı türden bir uygulama. Oldukça kullanışlı olan WeDo, bir planlama ve yapacak çizelgesi oluşturarak hareket eden kişilerin kurtarıcısı oluyor. Bütün işletim sistemlerini destekleyen bu uygulama, bilgisayar, tablet ve telefonla eş zamanlı olarak çalışabiliyor.

Walls for Reddit

Telefona duvar kağıdı seçmek çoğu kişi için içinden çıkılamaz bir hal alıyor. Farklı ve orijinal duvar kağıtlarını sevenler için harika bir uygulama olan Walls for Reddit ile, birbirinden özel ve güzel duvar kağıtları ile telefonlarınızın ekranlarını süsleyebilirsiniz.