Skype Nasıl Kullanılır?

Skype bilgisayarlarda ve mobil cihazlarda kullanılabilen bir görüntülü görüşme programıdır. Hızla gelişen teknoloji hayatımıza bir takım şeyler katmaktadır. Bunlardan en güzeli ise mesafelerin ortadan kalkması ve zaman sorununun çözümüdür. Teknoloji sayesinde sevdiklerimiz nerede olursa olsun onların sesini duyabilir hatta yüzlerini görebiliriz. Üstelik bunun için de çok uzun saatler beklememize gerek kalmıyor. Bilgisayarımız ya da mobil cihazlarımıza internet yardımıyla bazı programlar yüklememiz yeterli

Bu yazımızda size bu programlar içinde neredeyse en eski görüntülü sohbet programı kabul edilebilecek Skype’ın nasıl kullanılacağını anlatıyoruz.

  • Kullanacağınız cihazın uygulama marketinden Skype’ı indirin.
  • Ücretsiz olarak bir hesap oluşturun.
  • Hesap oluşturmak için bir Hotmail-Outlook-Windowslive hesabınızın olması yeterlidir.

E-mail hesabını nasıl oluşturacağınızı daha önce bir yazımızda anlatmıştık. Buraya tıklayarak yazımıza ulaşabilirsiniz.

  • İstenilen bütün bilgileri girin. Ardından oturum açın.
  • Skype oturumunuz açıldığında Skype kullanan bütün arkadaşlarınız listenizde gözükecektir.
  • Görüşme yapmak istediğiniz arkadaşınızın sohbet sayfasını açın.
  • Sağ üst köşede bulunan video kamera simgesine dokunun ve aramayı başlatın.

İşte Skype kullanmak ve sevdiklerimizle aradaki mesafeleri ortadan kaldırmak bu kadar basit. Çok kıs işlemlerle ve ücretsiz olarak Skype uygulamasını edinerek siz de istediğiniz zaman istediğiniz yerde özlediğiniz kişilerle görüntülü konuşabilir onlara olan özleminizi biraz oldun dindirebilirsiniz. Skype ile görüntülü aramanın dışında normal arama yapabilir ve mesajlaşabilirsiniz. Yalnız şunu da unutmayın ki Skype internet bağlantısıyla ücretsiz olarak kullanılan bir uygulamadır. Bu nedenle görüşme yapabilmek için arama yapacağınız kişinin de o an aktif bir internet bağlantısı olmak zorundadır.