SendGB Nedir?

Yüksek GB’lı dosya paylaşmak bazen bir sorun haline gelebiliyor. Mail yoluyla gönderilmek istenen dosyalar boyutları nedeniyle gönderilemeyebiliyor. Yerli bir uygulama olan SendGB ile artık, yüksek boyutlara sahip dosyaları transfer etmek çok kolay.

SendGB, e-mail ile gönderilemeyecek kadar büyük dosyaları hızlı ve kolayca göndermeyi sağlayan bir yardımcı uygulamadır. Kısacası SendGB, bir dosya paylaşım sitesidir. Yerli bir girişim olup merkezi Türkiye’dedir. Tamamen ücretsiz olan bu uygulama, 13 dilde servis vererek dünyanın birçok ülkesinden kullanıcıya hizmet veriyor. Büyüklüğü 5GB’a kadar olan dosyalar, hem masaüstü bilgisayarlardan hem de mobil cihazlardan hızlıca paylaşılabilir. Herhangi bir uygulama indirmeye gerek kalmadan kullanılabilir. Sadece mobil cihazların ya da bilgisayarların internet tarayıcıları (Browser) üzerinden SendGB sitesine giriş yaparak dosya paylaşılabilir.Yerli bir girişim olan bu platformu, rakiplerinden ayıran en önemli özelliği hızıdır. Hızlı altyapısı ve bant genişliği ile yüksek boyutlardaki dosyaları hızlıca göndererek avantaj sağlar. Böylece dosya paylaşımı için harcanacak süreden de tasarruf edilmiş olur.

SendGB İle Gizlilik Koruma Altında!

Tamamen ücretsiz olan SendGB, kullanıcısına pek çok farklı kolaylık sağlıyor. Kullanıcısına sunduğu bazı özel deneyimler sayesinde rakiplerinin önüne geçiyor. SendGB ile transfer edilen dosyalar, alıcı tarafından indirildiğinde otomatik olarak silinecek şekilde ayarlanabiliyor. Birçok transfer sitesinde olmayan bu özellik ile, dosyaların gizliliği korunmuş oluyor. Dosya yüklemesinin her aşamasında bilgilendirme yapan SendGB ile, yükleme işlemi bittiğinde bilgilendirme maili gelir. Yine dosyalar sistemden silindiğinde de kullanıcı bilgilendirme maili ile bilgilendirilir. Eğer yükleme bittikten sonra dosyaların silinmesine dair herhangi bir işaretleme yapılmadıysa dosyalar, tercihinize bağlı olarak 7 gün ile 90 gün arasında olacak bir sürede sistemde saklanabilirler.

SendGB Nasıl Çalışır?

SendGB ile dosyaları üyelik olmadan paylaşabilirsiniz.

Göndermek istediğiniz dosya veya dosyaları, SendGB ana sayfasına sürükle bırak ile ekleyebilirsiniz.

İsterseniz “Dosyaları Seç” butonuna basarak dosya eklemeniz de mümkün.

Tek seferde toplam boyutu 5GB’a kadar 500 adet dosya ekleyebilirsiniz.

Aynı anda 20 kişiye dosya gönderimi yapabilirsiniz ve dosyalar toplu mail ile değil direkt olarak gider.

Dosyaları gönderirken not yazabilir ve dosyalara şifre koyabilirsiniz. Böylece sadece şifreyi bilen kullanıcılar dosyalara erişim sağlayabilir.