Samsung Galaxy Z Flip Özellikleri Nelerdir?

Cep telefonları gün geçtikçe iletişim aracı olmaktan uzaklaşarak tasarım harikası eserlere dönüyor. Özellikle sosyal medya kullanımı ve ulaşılabilirlik arttıkça cep telefonlarının kullanım amacı da evriliyor. İnsanlar giderek telefonların özelliklerinden ve amacından çok tasarımlarına önem vermeye başladı. Samsung kullanıcılarının ihtiyaç haline dönüşen bu ‘tasarım hayranlığını’ fark ederek yeni ürünü Z Flip’i tasarladı.

Şıklığı, tasarımları ve ihtiyaçları karşılayan özellikleri ile Z Flip Kısa zamanda kendisine haran bıraktı. Z Flip’in bu kadar ilgi görmesinin en önemli nedeni katlanabilir bir model olması. Katlanabilir ya da kapalı olarak adlandırılan telefonlar, dokunmatik özellikli cihazlar keşfedildiğinde yavaş yavaş piyasadan silindi. Bunun yanı sıra telefon boyları da sürekli olarak büyüdü. Ceplere ve çantalara sığmayan telefonlar kullanıcılar tarafından kullanışı zor bil hal adı. Fakat Samsung, giderek büyüyen ve çantalara sığmayacak bir hal cep telefonlarına, katlanabilir özelliği geri getirerek piyasada adete yeni bir çığır açtı. Daha önce hiçbir firmanın üretmediği hem dokunmatik hem de katlanabilir cep telefonları henüz piyasa sürülmeden ön sipariş ile tükendi.

İşte Samsungûn tasarım harikası Z Flip Katlanabilir Cep Telefonunun özellikleri…

Samsung Galaxy ailesinin yeni üyesi olan Z Flip, dinamik amoled sonsuz esnek ekrana sahip bir cihazdır. Daha önce hiçbir cihazda olmayan renk kalitesi ve azaltılan mavi ışık ile gözleri yormaz. 6.7 inç’lik inceltilmiş çentiksiz çerçevesiyle çarpıcı bir sinematik görüntüleme deneyimi sağlar. Katlanabilir bir cihaz olamasına rağmen, ekran açık konuma getirildiğinde cihazda herhangi bir ayrım çizgisi gözükmez. İçerisinde kullanılan yapay zeka teknolojisi sayesinde de şimdiye kadar üretilen tüm akıllı cihazlardan çok daha akıllı olduğu söylenebilir.

Samsung Z Flip Teknik Özellikler

Ekran: Ana Ekran: 6.7 ” FHD+ (2636 x 1080), Dinamik AMOLED – Kapak: 1.1″ (300 x 112), Süper AMOLED

Arka Kamera: Ultra Geniş Açılı Kamera: 12 MP FF (ƒ2.2), 123° – Geniş Açılı Kamera: 12 MP 2PD (ƒ1.8) OIS

Ön Kamera: 10 MP 2PD FF (ƒ2.4)

Pil: 3300 mAh

Şarj: Kablolu Şarj (15W) – Kablosuz Şarj (9W) – Kablosuz Güç Paylaşımı

Güvenlik: Parmak İzi Tarama – Yüz Tanıma (2D)

Hafıza: RAM: 8GB – Dahili: 256GB

İşlemci: 7nm Snapdragon 855+