Toptan Makas

Toptan makas ürünlerimizle sizlere en uygun, en ucuz ve en yeni makas modellerini sunuyoruz. Günlük yaşantımızın her alanında ihtiyaç duyduğumuz ve kullandığımız makaslar okullarda, ofislerde, evlerde, berber ve terzilerde ve daha birçok alanda işlevsel olarak kullanılmaktadır.

MAKAS ÇEŞİTLERİ

Farklı amaçlar için tasarlanmış birçok makas türü bulunmaktadır. Makasın en çok bilinen çeşidi, kağıt ya da kumaş kesmek için kullanılan makaslardır. Fakat makaslar daha birçok alanda kullanılabilmektedir. Örneğin, bahçelerde budama makası, kuaförlerde saç ve sakal makası, terzilerde kumaş makası, hastanelerde ameliyathane makası kullanılmaktadır.

En revaçta olan makas türü ise; okullarda kullanılan kağıt ve karton kesme makaslarıdır. Hayatın her alanında kullanılan makasların tarihi M.S. 1500 yıllarına dayanmaktadır. Mısırlılar o dönemlerde kumaş kesicisi olarak kullandıkları makasları icat etmişlerdir. Makaslar tarihe ilk olarak bu amaçla girmişlerdir.

MAKAS KULLANIMI

Yetişkinlerden çocuklara kadar herkesin büyük bir zevkle kullandığı materyallerden biridir makaslar. Bir çocuk 24 ve 36 ay arasında makas kullanmaya başlayabilir. Tabiki bu kullanım bir yetişkin gözetiminde yapılmalıdır ilk olarak. 24-36 aylık çocuklara ucu küt, onlar için özel olarak üretilmiş makaslardan almalısınız. Bu tür makaslar onlara herhangi bir zarar vermeyecektir. İlk etapta makasın nasıl tutulması gerektiğini bilemeyebilirler. Ebeveynleri olarak, onlara bu konuda rehberlik etmelisiniz. Onların okula giderken yanlarında taşımak istedikleri rengarenk, birbirinden çeşit makaslar sitemizde fazlasıyla bulunmaktadır. Özellikle plastik küt uçlu makaslar, küçük yaşlarda bulunan çocukların kullanabileceği en güvenilir makaslardandır.

ÇOCUKLARA MAKAS KULLANIMI NE ZAMAN ÖĞRETİLMELİDİR?

Makas kullanımı çocukların parmak kaslarını güçlendirmektedir. Basit ama bir o kadar eğlenceli aktiviteler ile çocuklarınıza makas kullanmayı öğretebilirsiniz. Bir çocuğun makas kullanabilmesi için, yeterli derecede el ve kas gücüne vakıf olması gerekmektedir. 2.5 yaşına gelmiş bir çocuk makas kullanmak için ideal bir yaştadır. Çocuğunuza ilk olarak makasın nasıl tutulması gerektiğini uygulamalı olarak göstermelisiniz. İlk kez makasla tanışan çocuklar, makaslar yardımıyla bir kağıdı değil de bir oyun hamurunu keserlerse daha çok eğlenirler. Yani ilk etkinliğinizde kağıt yerine oyun hamuru kullanabilirsiniz. Böylelikle makas kullanımını çocuğunuz daha güvenli bir şekilde öğrenmeye başlayacaktır. Güvenli bir öğrenme gerçekleştiren çocuk, ileride kendinden daha emin bir şekilde kesme çalışmaları yapacaktır. Bu anlamda çocuklarınıza alacağınız ilk makas, plastik kaplı küt uçlu makaslardan olmalıdır. Güvenlik açısından bu önemli bir durumdur. Daha ileriki yaşlarda bulunan çocuklarınız için çelik uçlu makaslar tercih edebilirsiniz.