Lütfü Kaan Özdemir Kimdir?

1980 yılına İstanbul’da doğan Lütfü Kaan Özdemir, ortaokulu Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu lisesinde okudu. Kayseri Fen Lisesinden mezun olan Lütfü Kaan Özdemir Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun olarak lisans hayatını tamamlamıştır. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra yüksek lisansını da Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Bilimleri bölümünde yapan Lütfü Kaan Özdemir, yüksek lisans tezini ‘’Yaratıcı Dramanın Duygusal Zekaya Etkisi’’ konusunda yazmıştır. Yüksek lisans eğitiminin ardından ABD, Minnepolis Minnesota’da Walden Üniversitesinde Bilişsel Davranışçı Terapi alanında online eğitim alarak doktora eğitimi tamamladı.

Daha sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesinden Çift ve Aile Terapisti sertifikası alan Lütfü Kaan Özdemir, 2000 – 2004 yılları arasında Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Öğretim görevlisi olarak görev aldı. 2005 ile 2008 yıllarında ise çeşitli eğitim ve danışmanlık merkezlerinde eğitmen, danışman, koç ve psikoterapist olarak çalışmıştır.

LÜTFÜ KAAN ÖZDEMİR’İN BAŞARILARI

Lütfü Kaan Özdemir 2008 yılında kurucusu olduğu ve Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptığı Bilgelik Enstitüsü’nü kurdu. Bilişsel ve sDavranışçı Terapi konusunda eğitimler veren Lütfü Kaan Özdemir aynı zamanda üst düzey yöneticilere ve kurumsal firmalara liderlik ve koçluk eğitimi de vermektedir. ICF (International Coaching Federation ) onaylı bir eğitim kurumundan koçluk eğitimi alan Lütfü Kaan Özdemir aynı zamanda  bu okulun Türkiye’de Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı ve eğitmeni olmuştur. ICF Türkiye’nin ve Türkiye’nin ilk ve en büyük koçluk projesi olan yenibiris.com ‘un ortaklaşa gerçekleştirdiği Mutlu Gelecek Projesi’nin de liderliğini yapmıştır. Harvard üniversitesinde online eğitim programı ile ‘’The Psychology of Leadership’’ eğitim programına katılmış ve Leadership Management Institute’tan ‘’Leadership Trainer’’ sertifikasını almıştır.

LÜTFÜ KAAN ÖZDEMİR’İN KİTAPLARI:

2014 – Çocuklarda Mizaç Farklılıkları ve Kişilik Gelişimi Dokuz Mizaç Modeline Göre (İsmail Acarkan , Dr. Lütfü Kaan Özdemir )

2010 – Dokuz Mizaç Modeline Göre Çocuklarda Mizaç Farklılıkları ve Kişilik Gelişimi (İsmail Acarkan , Dr. Lütfü Kaan Özdemir )

LÜTFÜ KAAN ÖZDEMİR’İN ALDIĞI EĞİTİMLER

* The Art and Science of Coaching

* Trainers Training

* Bilişsel Davranışçı Terapiler

* Pozitif Aile Terapisi

* Evlilik ve Aile Terapisi

* Çözüm Odaklı Terapi

* Psikodrama

* Yaratıcı Drama Eğitimi

* İnsan Kaynakları Yönetimi

* NLP Eğitimi

LÜTFÜ KAAN ÖZDEMİR’İN VERDİĞİ EĞİTİMLER

* Lider Gelişim Programı

* Aynadaki Terapist

* Zor Kişiliklerle Yaşamak

* Kişilik Tipleri

* Enneagram

* Satış Psikolojisi

* Duygusal Zeka

* Çatışma Çözümü ve Arabuluculuk

* Zaman Yönetimi

* Aile İçi İletişim

* Etkili İletişim

* Beden Dili

* Yaratıcı Drama

* Çözüm Odaklı Terapi