Heads-Up Nedir?

Heads-Up ile artık bildirim alıp almama seçenekleri belirlenebiliyor. Android telefon kullanıcıların en büyük problemi telefonu aktif olarak kullanırken gelen bildirimleri genişletmeden görüntüleyememeleridir. Kullanıcılar bu nedenle bildirimleri görüntülemek isterlerken bazen yanlışlıkla uygulamalardan çıkmaktadırlar. Artem Chepurnoy geliştirdiği HeadsUp ile bu soruna çözüm buldu.

Android tabanlı cihazlarda web’de gezinirken veya video izlerken bir bildirim gelirse bildirimin önemli bir şey olup olmadığını anlamak için bildirim çekmecesini elle açmanız gerekir. Hatta tam ekran çalışan bir uygulama kullanıyorsanız bildirim geldiğinden haberiniz bile olmayabilir.

HeadsUp sayesinde bildirimleriniz ekranda ufak, şık görünümlü açılır pencereler halinde belirecek. Pencereler için açık ve koyu tema seçenekleri var. Uygulama, sadece yüksek öncelikli bildirimleri gösterecek şekilde ayarlanabiliyor ve bildirimlerin ekranda ne kadar süre görüneceği belirlenebiliyor. Ayrıca her uygulamanız için ayrı seçimler yapmanız mümkün. Örneğin netd uygulamasında video izlerken veya Candy Crush oynarken hiç rahatsız edilmemeyi seçebilirsiniz. Yalın arayüzü ve kapsamlı ayar imkânları sayesinde Android’in standart bildirim sisteminden çok daha başarılı. Türkçe desteği de cabası.

Heads-Up Nedir?

Heads-Up Nedir?

Heads-Up Nasıl Kullanılır?

  • Öncelikle cihazınızın uygulama marketinde oturum açın.
  • Ardından Headsup’ı aratın ve yüklemeye başlayın.
  • Yükleme tamamlandıktan sonra kurulumunu gerçekleştirin.
  • Kurulum esnasında önemli ve önemsiz bildirimleri belirleyin. Böylece hangi bildirimleri görüntüleyip hangilerini görüntüleyemeyeceğinize siz karar verin.