Geleceği kolaylaştıracak teknolojik ürünler

Teknoloji daha ne kadar gelişebilir sorusuna her gün yüzlerce farklı yanıt niteliğinde buluşlar ortaya çıkıyor. Gelişen teknolojiyle hayatımız da eskiye oranla daha kolay hale geliyor.

Seyyar klima
Sıcak yaz günleri artık geride kalmaya başlasa da ihtiyaçlar baki. Bugünlerde en büyük ihtiyacımız klimalar oluyor. Kickstarter üzerinden fon desteği toplayan Zero Breeze isimli klima, kullanıcılara her ortamda serin bir ortam vaat ediyor. Taşınabilir olma özelliği ile farklı olan klima, içine su ve buz atıldığında kullanıma hazır hale geliyor. Üç farklı fan ayarı bulunan klima, tam dolu pille beş saate varan kullanım olanağı sunuyor.

Lambalı powerbank
Doğa yolculuklarını seven kişilere özel birçok yeni teknoloji sunuluyor. Bunların özellikle ihtiyaçları gideren ürünler olması gerekiyor. 4 W gücünde LED lambası bulunan bu ürün, akıllı telefonlar için şarj kaynağı olarak da kullanılabiliyor.
Üç farklı güçteki aydınlatma moduna ek olarak SOS modu da bulunan ürün, lamba olarak kullanıldığında 5 bin saate kadar çalışabiliyor. Plaj akşamlarındaki eğlenceleri ya da kamp yerlerini karanlıktan kurtaran SBS LED lamba, 8800 mAh kapasitesi ile akıllı telefonların şarj edilebildiği son derece güçlü bir enerji kaynağı olarak da kullanılabiliyor.

Yüzükle hesap ödeme
Günümüzde artık akıllı cihazlarımız ödeme seçenekleriyle büyük kolaylıklar sağlıyor. Temassız ödeme sistemi NFC özellikle bu anlamda öne çıkıyor. Ama artık ödemelerde akıllı telefonların da ötesine geçildi. Visa’nın geliştirdiği NFC yüzük projesi ile artık alışveriş için telefonu bile kullanmanıza gerek yok.

Suya dayanıklı depolama cihazı
LaCie’nin yeni depolama cihazı Rugged Thunderbolt, ister suya düşsün isterse kumların arasında kaybolsun, suya, toza ve basınca dayanıklı olması nedeniyle, içinde yer alan fotoğraf, video ve diğer tüm dosyalarınızı güvenli bir şekilde depoluyor. LaCie Rugged Thunderbolt, her türlü su sıçramalarına ve ıslanmalara karşı dayanıklı olarak tasarlanmış durumda.