Aronia Meyve Faydaları Nelerdir?

aronia yeşil çay

Aronia meyve  sindirim sistemi ve metabolizma hızlandırma özelliğiyle dikkat çeken bir meyvedir. Yeşil çay ve Aronia meyvesinin birleşmesiyle oluşan Aronia meyve karışımları zayıflamaya, kilo kontrolüne, sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı bir çaydır. Tamamen doğal olan bu çay, içerisinde bulunan bazı bitki özleri sayesinde zayıflamada oldukça etkilidir. Bu özelliği sayesinde bu çay, son dönemlerde zayıflamak isteyen herkesin yeni gözdesi haline gelmiştir.

Aronia Yeşil Çay Nedir?

Aronia yeşil çay içerisinde etken madde olarak Aronia meyvesi ve yeşil çay bulunan bir çaydır. Yağ yakma ve kilo verme konusunda kendisini ispatlayan Rus yaban mersini, yeşil çay ile harmanlanarak bu çayın içerisinde zayıflama etkisini daha da arttırdı. Günlük tüketime uygun olan bu çay metabolizmasını hızlandırarak ve yağ yakarak kilo vermek isteyen kişilerin hayatında çay ve kahvenin yerini alıyor diyebiliriz. İçerisinde bulunan yüksek antioksidan özelliği sayesinde zayıflarken aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve ciltteki zararlı toksinleri arındırıyor.

Bu çay ayrıca içerisinde zayıflamaya yardımcı diğer bitkiler olan hibisküs ve zencefil gibi bitkilerin özlerini içermektedir. Bu nedenle etkisi diğer zayıflamaya yardımcı çaylardan çok daha fazladır. Çay içerisinde bulunan bütün bitkilerin ortak bazı özelliler vardır. Bu özellikler bitkilerin hepsinin, yağları parçalayarak zayıflamaya yardımcı olması, antioksidan özellik göstermeleri ve bağışıklık sistemini güçlendirmesi gibi temel etkilerdir.

Aronia Yeşil Çay İçerisinde Kullanılan Bitkiler Ve Faydaları

Hibisküs: Afrika bamya çiçeği olarak da bilinir. En önemli önemlisi metabolizmayı hızlandırması ve yağ yakmaya yardımcı olmasıdır. İçerisindeki farklı antioksidanlar sayesinde bağışıklık sistemini düzenler ve vücutta su veya ödem tutan toksinlerin atılmasına yardımcı olarak cildi temizler. Kan şekerini dengeleyerek kandaki yağ oranının düşmesine de yardımcı olur. Kilo vermeye yardımcıdır. Yağ yakıcı özelliğinin olması ve yağ oranının çok az olması sayesinde kilo vermek isteyenlere zayıflama aşamasında önerilmektedir. Bu nedenle hibisküs zayıflamak isteyenlere daha çabuk yardımcı olabilmesi amacıyla Rus yaban mersini ve yeşil çay özlü olan bu çayın içerisinde de kullanılıyor.

Zencefil: Zencefil sindirimi kolaylaştırır. Kilo alma nedenlerinden biri de yenilen şeylerin hazmedilememesidir. Aronia çayı içerisinde bulunan zencefil aroması hazımsızlık sorunun giderilmesine yardımcı olur. Zencefil sayesinde bu çay içildikten sonra mide yüzde elli oranında daha hızlı boşalır ve sindirim sistemi rahatlar. Lif bakımından zengin olan bu bitki sindirim sistemini hızlandırarak vücudun sıvı tutmasını engeller. Vücutta yağlanma oluşmasının bir nedeni de kan şekerinin yüksek oluşudur. Vücut işlenmiş şekeri parçalayamaz ve yağa dönüştürerek depo eder. Ancak zencefil kan şekerini dengeleyici özelliği ile yağlanmanın da önüne geçer.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.