Android Cihazlar İçin AVG Tune – Up

 

AVG Tune Up Nedir

Akıllı telefonlar hayatımıza girdikten sonra bilgisayarlarımızın yerini aldı ve artık bilgisayar gibi de bakım istiyorlar. Cihazınızda pil koruyucu, gereksiz uygulama durdurucu ve gereksiz dosya silici gibi araçlarla android cihazınızı daha performanslı bir hale sokabilirsiniz. Hatta anlık olarak ne kadar 3G – 4G kullandığınızı ölçerek sizi sürpriz faturalardan koruyabilecek bir yazılımdır AVG tune-up

Daha Uzun Ömürlü Pil

O an için akıllı telefon ya da android tabletinizin kullanmadığı ya da kullanmasına gerek olmayan uygulamaları durdurarak daha uzun ömrülü piller kazandırır. Uygulama ile gelenler:

Pil Koruyucu

Hangi uygulama ne kadar enerji harcıyor görebilirsiniz ve uygulama üzerinden yüzdelik olarak pil durumunu görüntüleyebilirsiniz.

Enerji Tasarrufu Opsiyonları

Uygulama sayesinde pilinizi en çok kullanan uygulamayı tespit ederek ister kapatmanızı isterseniz de kaldırmanızı sağlar.

Cihaz Donma ve Kilitlenmelerine Karşı Önlem

Yeni bir uygulama çıktığında indirir kurar deneriz fakat bir süre sonra o uygulamanın varlığını bile unuturuz. Bu uygulamalar belleğimizde yer kaplar ramden ve diskten alan yer. Bu uygulama uzun süre kullanılmayan uygulamaları tespit eder ve sizi uyarır. Uygulama ile gelenler:

Task Killer / Görev Sonlandırıcı

Cihazda kullanılmayan fakat telefonun / tabletin her açıldığında başlayan uygulamalar vardır ve bunlar cihazımızın performansını etkiler. Bu uygulama bu türden uygulamaları tespit ederek kaldırmanıza yardımcı olur.

Gereksiz Dosya Silme

Bildiğiniz üzere mobil aygıtlarda en önemli unsurlardan biri de hafıza alanı. Bu uygulama sayesinde telefon ya da tablet hafızasını kolayca tarayıp gereksiz dosyaları silebilecek ve yenileri için yer açabileceksiniz. Uygulama ile birlikte gelenler:

 

Hafıza Kullanım Monitörü

Bu uygulama sayesinde akıllı telefon ya da tabletinizin hafızasında neler var, hangi uygulama ne kadar yer kaplıyor, hangi dosya diğerlerinden daha büyük gibi bilgilere ulaşabilir ve gerek görürseniz bunları silebilirsiniz

Veri Kullanım Sayacı

Mobil veri sayacı sayesinde artık 3g-4g internet kullanımlarında kotayı aşmak gibi bir endişeniz olmayacaktır. Uygulamaya veri kotanızı girdiğinizde size ne kadarını kullandığınızı göstermekte ve sınıra yaklaştığınızda ise sizi uyarmaktadır.

Uygulamayı indirmek için Google Play Butonuna tıklamanız yeterlidir