Twitter artık 280 karakter

140 karakter özelliğiyle uzun yıllardır milyonlarca kullanıcısından ara ara şikayet alan Twitter, radikal bir değişikliğe imza attı. Twitter artık 280 karakter.

Twitter, bugün çok radikal bir karar alarak resmi hesabından bugüne kadar 140 olan karakter sınırını 280’e çektiğini açıkladı. Aşağıda görebileceğiniz açıklamada, şimdilik küçük bir grubun bu özelliği kullanabildiğini söylerken neden böyle bir değişikliğin yapıldığı ile ilgili verilerin olduğu blog gönderisini paylaştı.

Can’t fit your Tweet into 140 characters? 🤔
We’re trying something new with a small group, and increasing the character limit to 280! Excited about the possibilities? Read our blog to find out how it all adds up.

Saat tam 00:00’da yapılan bu açıklamadan sonra Twitter‘ın kurucusu Jack Dorsey, 140 karakteri aşan uzun tweet’iyle yeni özelliği tekrar göstermiş oldu.

This is a small change, but a big move for us. 140 was an arbitrary choice based on the 160 character SMS limit. Proud of how thoughtful the team has been in solving a real problem people have when trying to tweet. And at the same time maintaining our brevity, speed, and essence!

Şimdilik bu özelliğin ne kadar süre test edileceği ve herkes için ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Ancak çok yakında 140 karakter yerine 280 karaktere kadar tweet’ler atabileceğiz. Zaten daha önce link ve görsel isimlerinin 140 karakterden sayılmaması da önemli bir gelişme olmuştu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.