Turkcell T50 Akıllı Telefona Nasıl Format Atılır?

Son zamanlarda teknoloji dünyasında önde gelen ve dikkat çeken akıllı cihazlardan bir tanesi olan Turkcell T50 cihazı olmaktadır. Buna göre bu cihazınıza format atmada bazı zamanlarda ihtiyacınız duyabilirsiniz. Bu cihazların formatlarında ise fabrika ayarlarına çevirmenin iki yolu vardır. Fakat bilinmesi gerekmektedir ki format işlemlerini yapmadan önce önemli bilgilerinizin yedeğini alın ve batarya şarj ederek batarya şarj seviyesini en az %25 seviyesinde bulundurmanız önerilmektedir. Diğer yandan formatlama sonucunda ise bütün kişisel bilgileriniz ise silinecektir.

İlk yöntem olarak da genellikle ortaya çıkan uygulama hatalarını ve hafıza hatalarını gidermek için kullanılmaktadır. Bu gerekli olan yöntemlerde ise yine bilinmesi gerekmektedir ki bütün bilgileriniz silinecektir. Eğer ki telefonlarınız normal açılmıyorsa, model ya da desen nedeni yüzünden menüye ulaşamıyorsanız da telefonlarınızı tuş kombinasyonu ile formatlamanız gerekmektedir. Format işlemlerine başlamak için mutlaka telefonunuzun kapalı olması gerekmektedir. Telefonunuz kapalıyken ses açma ve güç tuşlarına beraber basın ve basılı tutun. Eğer ki ekrana Turkcell logosu geliyorsa güç tuşunu bırakıp ses açma tuşuna basmaya devam etmeniz gerekmektedir. Daha sonra telefon recovery moda geçecektir. Ayrıca seçenekleri gördüğünüzde ise ses tuşlarını da bırakabilirsiniz.

Ayrıca ses kısma tuşu ile de wipe data factory reset seçeneklerinin de üstüne gelip güç tuşlarına basmanız gerekmektedir. Çıkan seçeneklerden yes delete all user data seçeneklerinin üzerine gelip onay için yine güç tuşlarına basmanız gerekmektedir. Tuşlara bastığınız zamanlarda ise format işlemleri başlayacaktır. Kısa bir işlemden sonra da tekrar recocery seçenekleri gelecektir. Reboot System now seçeneği üzerinde olduğunda da güç tuşuna basıp telefonu yeniden başlatın. Sonrasında ise cihazınız formatlanmış bir şekilde açılacaktır.

turkcell-t50-format-atma

“Turkcell T50 Akıllı Telefona Nasıl Format Atılır?” için 4 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.