Samsung’larda Pil Yüzdesi Gösterme Özellikleri Nasıl Açılır?

Samsung’larda Pil Yüzdesi Gösterme Özellikleri Nasıl Açılır?

Samsung Android akıllı telefon modellerinde son zamanlarda merak edilen konulardan bir tanesi ise pil yüzdesinin nasıl açılacağı olmaktadır. Android 4 ve üstü işletim sistemi kullanan samsung markası akıllı telefonlarınızda şarj durumlarına dair detaylı bir bilgi edinmeniz mümkün olmaktadır. Aynı apple iphone akıllı telefon modellerinde olduğu gibi Android 4 işletim sisteminde de pil tüketimi yapan özelliklerin yanı sıra da pil yüzdesini de görebilmeniz etkili şekilde mümkün olabilmektedir. Ayrıca özellikleri aktifleştirdiğiniz zamanlarda ise pil yüzdesi, son görselde olduğu gibi batarya simgesi ile de şebeke sinyal göstergesinin de ortasında konumlandırılmaktadır. Bu bölümlerde ise pil düzeylerinizin durumlarını daha net bri şekilde anlayabilirsiniz ve gerekli olan zamanlarda şarja takarak da müdahale de kısa sürede bulunabilirsiniz.Bu konularda ise en çok karşılaşılan noktalardan bir tanesi ise bu özelliklerin de hangi bölümde yer aldığı olmaktadır. Bunun nedeni ise bilinmesi gerekmektedir ki hemen hemen herkesin aklına iphone mantığı gelmektedir. İphone akıllı telefon modellerinde kullanım bölümlerinde yer alan özellikler Android Samsung modellerinden ekran ayarları bölümlerinde yer almaktadır.

Bu cihazlarda özellikleri açmak için de görsellerde aktarmaya çalışıldığı gibi menü- ayarlar- cihaz- ekran yörüngesini sizlerde kısa sürede izleyip pil yüzdesini göster seçeneğine onay amaçlı olarak tik atmanız gerekmektedir. Aynı zamanda istediğiniz özellikleri kapatmak için de yine aynı şekillerde olarak ve aynı yolları izleyerek de tiki kaldırmanız yeterli olacaktır.

 

Doruk
Güzel bir anlatım yapmışsınız aşama aşama hepsini uyguladım be istediğim tablo ile karşılaştım. Yüzdeliğin bütün bilgileri mevcut.

veli
Pil yüzdesini göstermeyi bir türlü çözemedim. Makaleniz pek açıklayıcı olmamış anlamadım.

Doğukan
Yeni aldığım telefonda gözükmüyordu. Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.

Ferdi
Bence gereksiz bir işlem yapmış olursunuz. Baktığınızda şarjım az diye morelinizi bozmaya gerek yok.