Samsung’dan katlanabilir ekranlı telefon

Ve beklenen oldu. Samsung, Apple’nin yakın zamanda duyurduğu İphone X isimli son model telefonuna rakip olabilecek nitelikte bir akıllı telefonu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Galaxy X adını taşıyan yeni bir akıllı telefon ise, emsallerinden çok farklı bir özelliğe sahip. Daha önce Lenovo ve Samsung gibi firmalar etkinliklerde birçok farklı katlanabilir ekranı akıllı telefon “prototipi” göstermiş olsalar da, yeni ortaya çıkan Galaxy X seri üretime başlanacak ve satışa sunulacak “ilk” katlanabilir ekranlı akıllı telefon olacak.

Zira daha önce Bluetouth sertifikası aldığı ortaya çıkan yeni Galaxy X, bugün de Güney Kore’de ülkenin Ulusal Radyo Ajansı tarafından onaylandı. Samsung’un en üst düzey cep telefonu yöneticisi Koh Dong-jin tarafından onaylanan bu yeni akıllı telefon, tam anlamıyla Apple iPhone X’e rakip olarak piyasaya sürülecek.
Anlaşılan o ki Samsung gecikmeli de olsa iPhone X ile yüksek en boy oranlı tam ekran akıllı telefon trendini yakalayan Apple’a karşı, gövde gösterisi yaparcasına Galaxy X adını taşıyan katlanabilir ekranlı akıllı telefon ile çıkacak. Cihazın bu hızla giderse 2017 yılı sonlarına doğru tanıtılması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.