Plastik kasalar taşıma depolanma ve istifleme gibi süreçlerde kullanılır

Plastik kasalar enjeksiyon kalıplama yöntemi ile üretilir. Eritilerek sıvı hale gelen plastik, çelik kalıplara enjekte edilir. Kalıp soğuduğunda ise plastik kasa kalıbın şeklini alarak katılaşır. Plastik kasaların üretiminde polietilen(PE) ya da polipropilen(PPC) hammadde kullanılır. Plastik kasalar ürünlerin taşınması, depolanması, istiflenmesi gibi her süreçte kullanılabilir. Plastik kasalar kimya, otomotiv, lojistik, elektronik ve tekstil sektörlerinde tercih edilir. Plastik kasalar birinci kalite hammadde ile üretildiği zaman gıda ile temas edebilir. Deniz, tarım, süt, unlu mamül ve et ürünleri gibi gıda endüstrilerinde ürünlerin taşımasında ve depolanmasında plastik kasalar kullanılır. Plastik kasalar yapıları gereği üst üste istiflenebilir, iç içe geçebilir. Açık ve kapalı elcik özellikleri ile plastik kasalar kullanıcısının iş güvenliği açısından rahat manevra etme özelliğine sahiptir.

Plastik kasalar kimya, otomotiv, lojistik, elektronik ve tekstil sektörlerindeki ürünlerin taşınması, depolanmasında ve istiflenmesinde tercih edilir. 

Plastik kasalar üzerine kanban cebi, serigrafi gibi müşterilerinin kişiselleştirme özelliklerine sahiptir. Aynı zamanda RFID etiketleri de konabilen plastik kasaları kullanıcılar rahatlıkla takip edebilmektedir. Elektrostatik özelliğe sahip (ESD) antistatik kasalar içerisinde muhafaza ettiği ürünleri korur. Plastik kasalar düşünülenin aksine çevreye zarar vermez ve geri dönüştürülerek yeniden kullanılabilir. Plastik kasalar 30*50, 40*60, 40*40, 30*40, 40*80 gibi farklı boyutlarda üretilebilmektedir. Katlanabilme özelliğine de sahip plastik kasalar yerden tasarruf sağlayarak lojistik açıdan da firmalara kazanç sağlar.

“Plastik kasalar taşıma depolanma ve istifleme gibi süreçlerde kullanılır” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.