iOS 11’de hangi yeni özellikler olacak?

Kısa bir süre önce Apple tarafından yayınlanan mobil işletim sisteminin yeni sürümü iOS 11’de yeni bir özellik keşfedildi.
İlk çıktığı günden bu yana gerek getirdiği yeni özellikleri gerekse birtakım sorunları yüzünden Teknoloji gündemini sıkça meşgul eden iOS 11’in, yeni basit fakat çok işlevsel bir özelliği keşfedildi. Bakalım bu yeni özellik nasıl çalışıyor?

Daha önce gerek WhatsApp gerekse Messenger gibi birçok farklı mesajlaşma uygulaması “Uyarıları Susturma” özelliğini kullanıma sunmuştu zaten. Ancak dahili şebeke mesajları üzerinde bu özelliği kullanıma sunan ilk işletim sistemi iOS oldu!

Çoğu zaman o stresli ve yoğun ortamdan kaçmak için kullandığımız başlıca yöntemlerden biri olan “Uyarıları Susturma” özelliği, basit olmasına karşın çok işlevsel. Zira iOS 11 ile beraber ister bireysel isterse grup sohbetleri olsun, tüm mesaj dizinleri için bildirimleri kapatabileceksiniz. Tek yapmanız gereken işlem yapmak istediğiniz sohbet dizinini sola kaydırmak ve “Uyarıları Gizle” özelliğini seçmek.
Birçok iPhone kullanıcısı tarafından kullanılan bir kısayol, iOS 11 sonrasında ortadan kayboldu…. Özellikle can sıkan operatör veya reklam mesajları için birebir olacak olan bu özellik, muhtemelen Android’den önce (bazı özel arayüzler hariç) ilk defa iOS kullanıcıları için sunulmakta. Dolayısıyla artık iOS kullanıcılarını istemeyen kaynaklardan gelen mesajlar bir daha rahatsız edemeyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.