Instagram’daki Fotoğraflar Telefona Nasıl Kaydedilir?

Binlerce kullanıcısı olan ve geçtiğimiz günlerde Facebook tarafından satın alınan fotoğraf paylaşma uygulaması Instragram güncelliğini hiç yitirmiyor. Günde binlerce fotoğraf paylaşılıyor, yüz binlerce etiket giriliyor. Kullanıcılar istediği fotoğraflara etiket sistemiyle rahatlıkla ulaşabiliyor. Kendi çektiği fotoğrafları ise kendi profiliyle diğer kullanıcılara paylaşıma sunabiliyor.
Instagram’ın içerisinde barındırdığı fotoğraflar sonu gelmez denilebilecek seviyede. Kullanıcılar da bazı beğendiği resimleri kendi telefonlarına kaydetmek ve galerilerinde barındırmak isteyebilirler. Bu durum için ne yazık ki Instagram’ın bize sunduğu bir indirme imkanı bulunmuyor. Fotoğrafları indirmek için farklı yollar ve gerekirse farklı uygulamalar deneyebiliriz. İşte bunun için izlenebilecek yollar:
1) InstaSave Uygulamasını İndirmek
Bu uygulama tamamen Instagram üzerindeki fotoğrafları telefona kaydetmek amaçlı yazılmış bir uygulama. Uygulamayı Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulamaya ilk girişte size Instagram kullanıcı adınızı ve şifrenizi soracaktır. Bilgilerinizi girmekten çekinebilirsiniz ancak uygulama bu konuda şu ana kadar kimseye bir sorun çıkartmamış. Yani güvenli bir uygulama diyebiliriz.
2) Screen Shot (Ekran Görüntüsü) Alarak
Instagramda görüntülediğiniz bir resmi galerinize taşımanın alternatif bir yolu da budur. Instagram’da resime baktığınız ekranda telefonunuzun ekran görüntüsü almaya yarayan tuşlarına bastığınızda o ekranın görüntüsü galerinizde “ScreenShots” albümünde görünecektir. Genellikle bu tuş kombinasyonu Ekran Kilit Tuşu + Orta tuş şeklindedir. Eğer bu şekilde görüntüyü alamazsanız bu kombinasyona bir de ses kısma tuşunu ekleyebilirsiniz.
Ekran görüntüsünü aldıktan sonra ekran olduğu gibi galeriye yansıyacaktır. Eğer sadece indirmek istediğiniz fotoğraf dursun istiyorsanız özellikler diyerek kırpma’ya tıklayabilirsiniz. Bu şekilde sadece fotoğrafı kapsayacak şekilde resmi kırpabilir ve resimdeki gereksiz fazlalıklardan (bildirim çubuğu vs gibi) kurtulabilirsiniz.
Instagram’daki fotoğrafları indirmenin pratik 2 yolu bunlardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.