İnstagram Fotoğraflarına Nasıl Yazı Yazılır ?

Anı ölümsüzleştirmek, hatıra oluşturmak yani fotoğraf çekmek sürekli gelişen ve iyileşen teknoloji sayesinde daha mümkün hale gelmiştir. Fotoğraflar ile sosyal medya arasındaki etkileşim ise tartışılmaz. Sosyal medyanın gücü ile fotoğrafların bir araya gelmesi sosyal medya kullanıcılarını da sevindirdi. Hatta bazı sosyal medya siteleri artık sadece fotoğraflarla iletişimi sağlıyor. Bu sitelerden en tanınmışı ise hiç şüphesiz İnstagram.

İnstagram iOS ya da Android üzerinden hizmet veren, kullanıcılarının fotoğraflarını çekip yüklediği bir sosyal paylaşım mecrasıdır. İnstagram üzerinden arkadaş ekleme ve mesaj atma özelliği de mevcuttur.

İnstagram fotoğraflarına yazı yazarak fotoğrafı daha etkili bir hale getirmek de bazı programlar ile mümkün hale gelmiştir. Bazı özel uygulamalar kullanılarak İnstagram’a yüklenilen fotoğraflın üstüne yazı yazılabilir.

Android ya da İOS için bazı farklı programlardan yararlanılarak yazı yazma işlemi yapılabilir. Örneğin iPhone için Overgram isimli uygulama kullanılarak İnstagram resimlerinin üzerine kullanıcılar yazı yazabilirler. Android sürümler için de Textgram adlı uygulama yüklenerek İnstagram fotoğrafları sözcüklerle süslenebilir. Bu uygulamalar olmadan İnstagram fotoğraflarına yazı yazmak mümkün değildir.

Overgram ve Textgram uygulamaları İnstagram sitesinin yapmaya imkan tanımadığı yazı yazma işlevini yapmaya olanak tanıyacak uygulamalardır. İnstagram üzerine yazı yazma uygulaması olarak örnek verilen ve en sık kullanılan programlardan olan Overgram ve Textgram uygulamaları uygulamanın sitesinden ücretsiz olarak elde edilebilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.