General Mobile Discovery Şarj Sorunu

General Mobile Discovery Şarj Sorunu

   Bu cihazı uzun zamandır kullananlar çoğu şeyi biliyor ancak daha yeni olanlar için şarj konusunda söylenmesi gereken birkaç şey var.

Şarj Soketi Bozulursa Ücretsiz Yaptırılabilir

General Mobile Discovery modelinin belli bir serisinde ve çoğunda şarj soketiyle ilgili sorun mevcut. Bu aslında bir seri hatası. Telefon Telpa’ya gittiğinde müşteriden 50 TL ücret talep edilmektedir. Müşteriler bu ücreti ödemek zorunda değillerdir. Çünkü General Mobile Discovery modellerinde şarj sorunu oluşması kullanıcının değil, telefonun seri hatasıdır. Bu nedenle müşteri 50 TL ödememeli ve şarj soketini ücretsiz yaptırmalıdır.

Tabii ki bu iş o kadar da basit bir iş değil. Her yerde Telpa bayisi olmadığı için sıkıntı olabiliyor. Ücreti ödemeyen müşteriler bizzat telefonu gidip kendi teslim etmek zorunda. Ücretsiz şarj soketini tamir ettiren müşteri sayısı oldukça fazla, ama bu işin konuşarak halledilmesi de lazım, gerekirse tüketici haklarına da başvurulabilir. Mümkün olduğu müddetçe müşteriler şarj soketi bozulan cihazlarını Telpa bayisine götürmeli ve teslim etmeli, ücret de ödememeli.

Eğer General Mobile Discovery cihaz şarj olmuyorsa bunda yazılımsal bir problem bulunmamaktadır. Cihaz şarj olmuyor ise sorun ya şarj soketinden, ya da şarj cihazından kaynaklanır. Şarj cihazı değiştirilerek ya da şarj soketi sorunu için yukarıda anlatılan işlem uygulanarak General Mobile Discovery model akıllı telefonların şarj problemi çözülebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.