General Mobile Discovery Elite Nasıl Format Atılır?

General Mobile Discovery Elite akıllı telefon modelleriniz de yazılımsan ya da donanımsal olduğu düşündüğünüz sorunlarda tek bir seferde ayar veri ya da ön bellek temizlemesi yapmak gerekebilir. Bu amaçları ile de ya da ekran kilit deseni- güvenlik kodu engellemelerinden dolayı da format atmak isterseniz eğer, bunları yazımızda anlatacağınız doğru kaynaklara dayanan yöntemler ile bulabilirsiniz. Bu gerekli olan işlemleri öncesinde ise mümkün olduğu kadar veri yedeği almalısınız ve telefon şarj seviyesinin de mutlaka ve en az olarak % 25 olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

General Mobile Discovery Elite modelinde Android 4 işletim sistemi kullanan bir model ve format atmak işlemlerinde aynı işletim sistemlerini kısa sürede kullanarak modellere benzerlik göstermektedir. Cihazınıza format atabilmeniz için de genel olarak 2 farklı yöntemlerden istediğinizi kısa sürede kullanabilirsiniz. Etkili şekilde kullanacağınız ilk yöntem ise için de menüye erişim sağlıyor olmanız gerekmektedir. Menüden ayarlar- tüm ayarlar- (ekranın sağ üst kısmında yer almaktadır) yedekle ve sıfırla- telefonu sıfırla- her şeyi sil yörüngesini izleyerek onay vermeniz gerekmektedir. Bu onay sonrasında ise telefon sıfırlama işlemi için de kapanır ve temizlenerek kısa sürede yeniden başlanır.

Diğer yöntem ise işletim sistemi ya da uygulama hataları ile ekran kilit deseni- güvenlik kodu engellemeleri için de kullanılan en etkili olan yöntem donanım format olmaktadır. Bunlar için de bilinmesi gerekmektedir ki bazı fiziksel tuşlar ile onarım moduna ulaşmanız gerekmektedir. Bu noktada telefonlarınız kapatın ve ses açma tuşları ile de açma ve kapama tuşlarına birlikte basarak telefonlarınızı açın. Akıllı telefon modeliniz iki defa titreyene kadar tuşları kesinlikte bırakmayın. İkinci olan titreşim gerçekleştiğinde tuşları bırakabilirsiniz. Discovery elite cihazınız bir süre sonra onarım modunda, sistem ekranlarına girecektir. Burada ise dokunmatikler açılmaz. Ayrıca sistem ekranlarında aşağı inişler için de ses kısma tuşlarını, onay için ise açma ve kapama yani kilit tuşlarını kullanmanız gerekmektedir.

“General Mobile Discovery Elite Nasıl Format Atılır?” için 6 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.