Facebookta Otomatik Video Oynatmayı Kapatma

Facebook son güncellemesi ile güzel olmasını planladığı videoları otomatik bir şekilde açma özelliğini getirdi fakat getirilen bu özellik aslında kullanıcılar tarafından sevilmedi hatta aksine kullanıcıların tepkisine sebep oldu. Özellikle de kotalı internet kullanıcılarının moralini bozan bu özelliği kapatmak aslında kolay.

Eğer sizde Facebook’ta otomatik ve sessiz bir şekilde oynatılan videoları kapatmak istiyorsanız bunu yapmak çok kolay. Aşağıda anlatacağımız adımları takip ettiğiniz takdirde otomatik açılan videoları kapatabilirsiniz.

Facebook’un otomatik oynatılan videoları kapatmak için bilgisayarınız için farklı akıllı telefonlarınız için farklı yolları izlemeniz gerekmektedir. Aşağıda size uygun olanını seçip yöntemi uygulayın.

İlk Olarak Masaüstü Bilgisayarlar İçin

Bilgisayarınızdan Facebook şifrenize giriş yapın. Daha sonra ise ayarlar sekmesine tıklayın ve sol alt kısımda bulunan ‘‘Videolar’’ yazan butona tıklayın. En son ise ekranın orta kısmında bulunan ‘‘Videoları otomatik oynat’’ yazan yerin sağ tarafında açık olan butonu kapalı olarak değiştirin. Bu sayede Facebook’a bilgisayarınızdan girdiğiniz takdirde videolar açılmayacaktır.

Anroid Cihazlarda Özelliği Kapatmak İçin

İlk olarak android telefonunuz ya da tabletinizden uygulamaya giriş yapın ve ekranın sağ üst bölümünde bulunan alt alta 3 çizgi şeklinde bulunan butona dokunun. Ve karşınıza bir ekran açılacak bu bölümde ise ‘‘Uygulama Ayarları’’ yazan butona tıklayın. En son ise karşınıza çıkan ekranda ‘‘Videoları Otomatik Oynat’’ yazan bölümün yanındaki açık olan yeri kapalı olarak değiştirin. Ya da bunun yerine ise aynı menüde yer alan yerden sadece Wİ-Fİ ile bağlanınca videoların otomatik bir şekilde oynatılmasını sağlayabilirsiniz.

Son Olarak Ta İOS Cihazlar İçin

İlk olarak iPad ya da iPhone cihazınızdan Facebook’u açın ve daha sonra ‘‘Genel Ayarlar’’ bölümüne dokunun daha sonra karşınıza bir menü gelecek. Bu menüden ise ‘‘Facebook’’ yazan sekmeye girin. En son da ayarlar bölümüne girin ve isterseniz otomatik oynatma özelliğini tamamen ya da sadece 3G bağlantılarında kaldırabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.