E-Posta Hesabı Nasıl oluşturulur?

İnternetin hayatımızda yaygınlaşmasıyla beraber her yerde elektronik posta yani e-posta adresi geçerli olmaya başladı. Sosyal medya hesabı oluştururken, cep telefonlarındaki uygulama marketlerine kaydolurken hatta hastaneden randevu alırken bile bir elektronik posta (mail) adresi girilmesi gerekmektedir.

Dünya üzerinde en çok kullanılan mail hesaplarından olan G-mail yani Google Mail hesabı ya da Hotmail nasıl alınır bu yazımızda bulabilirsiniz. Elektronik posta adresi alma işlemi ücretsiz bir işlemdir ve oldukça basittir. G-mail ya da Hotmail hesabı kayıt işlemini aşağıdaki işlemleri yaparak gerçekleştirebilirsiniz.

Gmail&Hotmail Hesabı Nasıl Alınır?

  • Arama motorunuzdan G-mail ya da Hotmail sayfasına girin.
  • Açılan sayfada sağ üst köşede bulunan “Hesap oluştur” seçeneğine tıklayın.
  • Açılan form ekranında istenilen bütün bilgileri doldurunuz.

Kayıt Olurken Hangi Bilgiler Neden İstenmektedir?

Bu bilgileri verirken tedirgin olmanıza gerek yoktur. Kayıt olurken neden bu bilgileri girmeniz gerekiyor?

İsim: Eposta hizmetlerinde kullanılacak adınız. Örneğin, başkalarıyla paylaşmak için bir içerik oluşturduğunuzda, adınız bu içerikle birlikte görüntülenir.

Kullanıcı adı: Kullanıcı adınız aynı zamanda E-posta adresinizdir. Oturum açmak için bu bilgiye ihtiyacınız vardır. Küçük/ büyük harf duyarlı değildir.

Cep Telefonu: Hesabınızda cep telefonu numarası olması, hesabınızın güvenliğini korumaya yardımcı olacak en kolay ve en güvenilir yöntemlerden biridir. Telefonunuza fiziksel olarak sahip olduğunuzdan, şifrenizi unutmanız durumunda hesabınızı geri almanız için daha kolay yöntemler sağlayabiliriz.  Bu bilgi zorunlu değildir fakat hesap güvenliğiniz için kullanmanız kesinlikle önerilir.

Mevcut E-posta Adresi: Hesabınıza kaydolmadan önce kullandığınız bir adres gibi ek bir e-posta adresi olmalıdır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.