Cep telefondan tablete internet paylaşımı

Teknolojinin altın çağı olarak nitelendirebileceğimiz bir zamanda yaşamaktayız. Bu açıdan bakıldığında son derece şanslı bir nesiliz diyebiliriz. Teknoloji adına ihtiyaç duyabileceğimiz her şey için birden fazla alternatiflerimiz olmaktadır. Özellikle akıllı cihazlar ve internet erişimi konularında bir çok farklı yöntem ile teknolojiye ve dolayısıyla da hayata bağlı kalabilmekteyiz. Özellikle son birkaç yıl içerisinde akıllı cihazların hızla artması ile birlikte internet artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu. Öyle ki akıllı cihazlar internet olmadan neredeyse pek bir işe yaramıyor. Genel olarak wifi erişiminin olduğu yerlerde rahatlıkla internet erişimi yapılabilirken, wifi olmadığında internete bağlanmak imkansız olmaktadır. Özellikle tabletler için çok büyük bir sorun olan bu durumdan kurtulmak için en etkili yol cep telefondan tablete internet paylaşımı olmaktadır. Önceleri kablolu bağlantı ile sağlanan bu erişim, artık gelinen nokta itibarı ile wifi üzerinden kablosuz olarak sağlanmaktadır.

Terim olarak Hotspot ya da Tether denilen cep telefondan tablete internet paylaşımı ile artık akıllı telefonlarda yer alan internet paketlerinden tabletler de yararlanabilmektedir. İlk başlarda GSM operatörlerinin karşı çıktığı bu durum karşısında gelinen an itibarıyla artık herhangi bir sorun kalmamıştır. Dileyen herkes cep telefonundan tablete internet paylaşımı yaparak dilediğince kullanabilmektedir. Gelelim cep telefonundan internet paylaşımının nasıl yapılır.

Bunu yapabilmek için genellikle Kişisel erişim noktası, interneti paylaş ya da taşınabilir wifi gibi özellikler kullanılmaktadır. Akıllı cihazlara göre değişen bu özelliklerin hepsi sonuç olarak aynı amaca hizmet etmektedir. Android cihazınızda Ayarlar kısmında yer alan mobil ağlar ile ilgili olan kısımdan ilgili menüden taşınabilir wifi hizmetini yapılandırabilirsiniz. Sinyallerinizin istemediğiniz kişiler tarafından kullanılmasını engellemek için şifre koyabilirsiniz. Ya da ağınızı gizleyerek sadece bağlanmasını istediğiniz cihaz ile paylaşabilirsiniz. Görüldüğü üzere cep telefonlarından internet paylaşımı yapmak son derece kolay olmaktadır. Fakat bataryanın çabucak tükeneceğini de aklınızdan çıkarmamanızda fayda var.
Cep telefondan tablete internet paylaşımı 2Cep telefondan tablete internet paylaşımı 3Cep telefondan tablete internet paylaşımı 4

“Cep telefondan tablete internet paylaşımı” için 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.