Apple İwatch Özellikleri

Steve Jobs henüz hayattayken Apple’ın giyilebilir teknolojilere ilgisi büyük seviyeler gelmişti. Giyilebilir cihazlarda ki en büyük sorun ise şarj olduğu daha o günlerden kendini belli etmişti ve Apple bu konuda bir çözüm bulana kadar ilk nesil iPhone’nun tanıtımı gibi birkaç yıl beklemeyi göze almıştı ve nihayet Apple’ın ilk giyilebilir cihazı iWatch ile tanışma zamanı geldi.

Apple son 2 yıldır iWatch üzerinde çalışıyordu. Şarj ve ekran sorunlarını aşan Apple teknoloji devi yazılım konusunda da büyük bir ekip kurdu ve çalışmalar başladı. Nike FuelBand ekibinin tamamını satın alıp firmasına katan Apple, Phlips firmasından uyku mühendisleri, dünyanın birçok bölgesinde yaşayan bilim adamlarını ve en önemlisi sporcuları da bünyesine katarak büyük bir ekibin iWatch ile ilgili çalışmasını sağladı.

 

Apple Watch’un safir ekranınında çizim yapabiliyor ve paylaşabiliyorsunuz. Apple Watch ile kalp atış hızınızı arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz. Apple Watch, 2 boyut, 3 farklı materyale sahip kasa ve 6 farklı kayış seçeneğine sahip Apple Watch, spor versiyonu normaline oranla %60 daha dayanıklı. Apple Watch, tek başına bir ürün olarak değil bir iPhone ile birlikte kullanılabiliyor. Apple Watch, iPhone yardımıyla çok başarılı bir harita servisi sunacağa benziyor.

Siz yürürken konumunuzu belirleyecek olan Apple Watch ile sürekli telefonunuzun ekranına bakmanıza gerek olmayacak.

Apple Watch ile iPhone’unuz üzerinden Facebook,Pinterest, Twitter gibi uygulamalarımıza telefonunuzdan ulaşabileceksiniz.

Yeni Apple Watch, iPhone 5, 5C, 5S, 6 ve 6 Plus destekli olacak.

Apple Watch, 349 dolardan başlayan fiyatlarla 2015’in başında satışa sunulacak. Apple Watch ayrıca Apple Pay’i de destekleyecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.