Android telefonlarda arama bekletme nasıl yapılır

Arama bekletme özellikleri, görüşme esnasında ve sırasında başka bir numaradan da gelen bütün çağrıların bildirim ekranında görünmesini ve görüşme esnasında arayan kişiye meşgul tonu yerine de aradığınız kişi şu anda da başka bir kişiye görüşüyor uyarısı verilmesini sağlamaktadır. Bu özellikler ise standart işletim sistemi olan telefonların arama ayarları bölümlerinde de bulunurken, akıllı telefonlarda durum ise biraz daha değişik olmaktadır. Buna göre Android işletim sisteminin farklı versiyonlarda bile bazı farklılıklar meydana gelmektedir. Bunlara örnek verilmesi gerekirse eğer, Android 2.3 versiyonuyla da Android 4 versiyonu arasında belirgin bri söz konusu olmaktadır. Versiyon farklılıkları ile birlikte arama bekletme özellikleri nasıl açılıp kapatılıyor bakalım.

Android 2.3 versiyonlarında arama bekletme özelliklerinde ve versiyonlarda ilgili olarak özellik yine diğer birçok telefon gibi arama ayarları bölümlerinden menü- ayarlar- arama- ayarları- ilave ayarlar yörüngesini izleyip arama bekletme seçeneklerine kısa sürede ulaşabilirsiniz. İlgili olan kutucuğa ise bir onay tiki atmak, özellikleri de aktif bir hale getirecekken yine tiki kaldırmada da özellikleri kapatacaktır. Bu aşamalarda ise izlenecek olan yörüngede ise Android 2.3 versiyonlu telefonlarda aynı olmaktadır. Fakat sadece ara yüzlerinden kaynaklı olarak ifade farklılıkları olmaktadır.

Android telefonlarda arama bekletme özelliklerinde, arama ayarları menüdeki- ayarlar bölümünde yer almaz. Daha sonrasında ise burada, görsellerde de aktarmaya çalıştığımız gibi seçenekler butonuna dokunarak da ayarlar menüsüne erişmek gerekmektedir. Daha sonrasında ise bu bölümünde indirmiş olduğunuz ek ayarlar bölümüne kısa sürede ulaşacaksınız. Burada ise çağrı arama bekletme opsiyonuna onay amaçlı olarak bir tık atmanız özellikleri kısa sürede etkinleştirecektir. Yine de yanı şekillerde olan tiki kaldırmak da bu özellikleri kapatacaktır.

“Android telefonlarda arama bekletme nasıl yapılır” için 3 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.