Android Tablete Oyun Nasıl Yüklenir

Son birkaç yıla damgasını vuran akıllı cihazlar için işletim sistemlerine göre çeşitli uygulamalar geliştirilmektedir. Bunlardan büyük çoğunluğu özellikle çocukları ve oyun severleri sevindiren oyun uygulamaları olarak göze çarpmaktadır. Bu yazımızda tablete oyun nasıl yüklenir sorusunun cevabını vereceğiz. Öncelikle akıllı cihazlar için oyun ya da uygulama yüklemenin birden fazla alternatifi bulunduğunu belirtmekte fayda var. Kullanıcılar için hangi yöntem daha kolay ve uygun geliyorsa onu kullanabilir. Şimdi de tablete oyun nasıl yüklenir sorusunun adım adım cevabından bahsedelim.

Android tablete oyun nasıl yüklenir?
1. Google Play’ den tablete oyun yükleme: Android kullanıcılarının Google play üzerinden bir oyun yükleyebilmesi için ilk olarak Google hesabı olması gerekir. Google hesabında oturum açtıktan sonra Google play e gelmeniz gerekir. Google hesabına daha önce giriş yapmadıysanız Google playe girerken de giriş yapabilirsiniz. Başarılı bir şekilde yapılan girişin ardından uygulama merkezine geleceksiniz. Buradan yüklemek istediğiniz tüm oyunları yükle butonuna basarak kısa bir süre içerisinde tabletinize yükleyebilirsiniz.
2. Bilgisayardan tablete oyun yükleme: İlk olarak akıllı cihazınızdan Ayarlar-Uygulamalar alanına gelip bilinmeyen kaynaklardan dosya yüklenmesine izin verilmesini sağlamalısınız. Bazı tabletlerde ise Güvenlik sekmesi altında Mağaza dışı yükleme diye bir seçenek vardır. Bunun aktif hale getirilmesi gerekebilir. Daha sonra yüklemek istediğiniz oyunun .apk uzantılı dosyasını cihazınıza yüklemelisiniz. Son olarak tabletinize yüklemiş olduğunuz .apk uzantılı dosyayı seçtiğinizde attığınız oyun yüklenmeye başlayacaktır.
IPad tablete oyun nasıl yüklenir?
1. iTunes ‘tan tablete oyun yükleme: iTunes üzerinden yükleme yapmak tıpkı Google play üzerindne yükleme yapmak gibidir. Yine aynı şekilde AppStore hesabınız olmalı ve bu hesaptan giriş yapmış olmanız gerekir. Burada dikkat etmeniz gereken önemli husus, hesap açarken zorunlu olarak kredi kartı tanımlamanızdır. Ücretsiz uygulamaları kullandığınız sürece herhangi bir ücret ödemeden dilediğiniz kadar oyunu buradan yükleyebilirsiniz. AppStore hesabınızda iken dilediğiniz uygulamayı kolaylıkla tabletinize yükleyebilirsiniz.
2. Bilgisayardan tablete oyun yükleme: IPad’iniz bilgisayara bağlı iken itools programını kurun ve çalıştırın. Daha sonra programın “tools” alanından “Associated with ipa” alanını açtıktan sonra dilediğiniz oyunu tabletinize yükleyebilirsiniz.

“Android Tablete Oyun Nasıl Yüklenir” için 3 yorum

  1. arkadaşlar onlar yalan söyluyor ben sıze acık ve net nası olacağını söyleyim şimidi öncelikle ayarlara giriyoruz ve internet olması gerek ona bağlanıyoruz (GOGLE PLAY STORE VEYA APP STRO) Tıklıyoruz
    ve google+ hesabınız olması gerek üye oluyosunuz orada yazan şeye e posta şifreyi giriyosunuz bu kadarrrrrrrrrr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.