Android Tablet Virüs Temizleme Uygulamaları

Android Tablet Virüs Temizleme

Artık bilgisayarımızla girebildiğimiz hemen hemen her siteye android tabletler de girmek mümkün. Dolayısıyla bilgisayarımızın başına gelebilecek her şey tabletimizin başına da gelebilir.Nedir bunlar? Tabletimize virüs bulaşabilir, bu virüsler uygulamalara erişerek facebook ve twitter gibi uygulamalar üzerinden istemediğimiz bağlantılar paylaşabilir, bu paylaşımlar yüzünden arkadaşlarımıza da virüs bulaşabilir. Bunun yanında virüs gibi görünmeyen fakat sürekli size reklam gösteren spam dediğimiz zararlı yazılımlar da tablete yüklenerek her yerde reklam çıkartabilir. Yine bu reklamlar da tableti yavaşlatarak performansını engelleyebilir.

Bu zararlılardan korunmak için öncelikle çok dikkatli olmalıyız. Kaynağını bilmediğimiz uygulamaları tabletimize yüklememeliyiz. Tüm uygulamaları mümkün olduğunca Google Play Marketten indirmek gerekiyor. Diyelim ki bunlara rağmen tablete virüs bulaştı.Ne yapacağız. Bana sorarsanız ben temizlemek yerine tabletimi fabrika ayarlarına alırım. Zira bu virüsler tablette ya da telefonda yetersiz alan uyarısı almanıza da neden olarak uygulama yüklemenizi engelleyebilir. Bu nedenle ben doğrudan tableti formatlamak sıfırlamak taraftarıyım.

Diyelim kit tableti sıfırlamak istemiyoruz. Bu durumda tabletimizde virüs taraması yapmamız gerek. Size aşağıda google play mağazadan indirebileceğiniz ücretsiz ve gücü kanıtlanmış birkaç android antivirüs uygulaması ismi ve linki vereceğim. Aklınızda bulunsun telefonunuzda sadece bir tane antivirus uygulaması olsun. Birden fazla uygulama tableti kitleyebilir. Bunları yükledikten sonra tableti taratırsanız sorununuz çözülecektir.

Ücretsiz Android Tablet Antivirüs Uygulamaları (Bağlantılar doğrudan Google markete gider, indir yazısına tıkladığınızda açılan yerden google play marketi seçiniz.)

  1. Android Avast Antivirüs; ücretsiz bir uygulamadır. İndirmek için tıkla
  2. Android Eset Nod 32 Antivirüs; bu uygulama da ücretsizdir. İndirmek için tıkla.
  3. DR Web Antivirüs : Ücretsizdir, indirmek için tıklayınız.
  4. KasperSky Antivirüs; biraz ağır gelebilir,ama kökten çözer. Ücretsizdir, indirmek için tıklayınız.
  5. Avira Antivirüs: Bilgisayarlarda en çok kullanılan antivirüslerdendir, tablet versiyonu da iyi iş çıkartıyor. Tablete indirmek için tıklayınız.

Benim tavsiyelerim şimdilik bu kadar arkadaşlar,eğer sizin de kullandığınız,gerçek zamanlı koruma sağlayan ve başarılı güvenlik uygulamaları varsa bizimle yorumlarınızla paylaşırsanız memun oluruz.

 

“Android Tablet Virüs Temizleme Uygulamaları” için 13 yorum

  1. ya benim tabletimi ben yeniden başlattırdım telefoncuda sıfırlattırdım ama sapık sapık şeyler geldi silemiyorum bir kaçını sildim fakat gtmiyor ve google play store ye de girip virüs programı indiremiyorum çünkü hesap istiyor hesabı açaken tablet donuyor yazarken kılavye birden kayboluyor felan ya lütfen yardımcı olun lütfeeen yapamıyorum 🙁

  2. ilkkez bir siteye üye olup yorum yapıyorum bilgilerimi kimseyle palyaşmamak adına kendime söz vermiştim. Ancak bu kadar yararlı paylaşım yaparsanız beni sevindiriyorsunuz ve hkakediyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.