Android Tablet Şifre Kaldırma

Android Tablet Şifre Kaldırma

 

Merhaba arkadaşlar,

Android cihazların günlük hayatta kullanımı arttıkça bununla birlikte bu cihazlarla ilgili yaşadığımız sorunlar da doğal olarak ortaya çıkıyor.  Biz de size bu sorunların nasıl üstesinden gelebilirsiniz onları açıklamaya çalışacağım.

Android cihazlarımız artık bizim neredeyse özel hayatımızı gizlediğimiz kasalarımız haline geldi. Kişisel fotolarımız, dosyalarımız, notlarımız, müziklerimiz, banka bilgilerimiz vb. dosyalarımızın tamamını burada saklıyoruz.  Tabiki haliyle bu bilgilerin istemediğimiz kişilerin eline geçmesini önlemek için çeşitli güvenlik önlemleri alıyoruz. Bunların başında cihaz kilidi geliyor.

 

Andorid tabletinizin ekran şifresini mi unuttunuz?

Nedir bu cihaz kilidi? Cihaz kilidi cihaz açıldığında ekrana gelen giriş ekranıdır. Bu bazen ekranda şekil çizerek, bazen sadece rakamlardan oluşan bir pin girerek, bazen de harf+rakam şeklinde şifreler girerek sağlanabilir. Fakat estetik açıdan daha hoş durduğu için genellikle ekrana çizgi çizmek daha sık kullanılmakta.

Android tablet şifresi nasıl kaldırılır ya da kırılır?Peki bu giriş için kullandığımız android tablet şifresini unuttuğumuzda ne yapacağız? Tabletimiz servislik mi oldu? Hayır. Yapabileceğimiz 2 işlem var.1 i kötü 2.si biraz daha iyi. Önce kötü olandan başlayayım. Bu şifreyi hatırlayamazsanız arkadaşlar tablete format atmamız, recovery yapmamız gerekiyor. Bu işlemi yaparsak ekrandaki şifre ya da kilit kalkar ama yanında özel verilerimizi, yani tabletimizde ne varsa onları da götürür ve bu dosyalara tekrar ulaşmamız bizim için biraz zor olabilir. İkinci seçenek çok kullanışlı ,tabiki tabletinize Google hesabınız ile daha önceden giriş yapmış olmanız gerekiyor. Zaten bu işlemi tableti alır almaz gerçekleştirmiş olmanız gererekiyor. Şifreyi unuttuk ve sistem bize 5 defa giriş denememize müsade ediyor.  Beşinci denemeden sonra bekle ya da devam şeklinde 2 seçenek çıkıyor, devam diyip Google Hesabını Doğrula seçeneğini işaretleyin. Cihaz sizden google play için kullandığınız kullanıcı adı ve şifrenizi isteyecek, eğer kullanıcı adı ve şifre doğru ise sizden yeni ekran şifresini oluşturmanızı isteyecek. Umarım bu işlem işe yarar, ki zaten her cihazda yok sanırım Android 4.0 ve üzeri cihazlarda android şifre kaldırma özelliği var. Eğer bir şekilde bu ekrana gelemezseniz üzgünüm arkadaşlar cihazınıza recovery/format yapmanız gerekecek. Eğer bu işlemler işe yaramıyorsa tablet/telefon marka ve modelini yorum olarak bildirirseniz sizin cihazınız içinde ekran kilidi kaldırma konusunda bir araştırma yapar ve en kısa sürede sizi bilgilendiririm. Kolay gelsin.

ZEYNEP
0123456789 ŞİFREYİ YAPAMIYOM

Evin
Ne

Ayşegül
Benim tabletime ikiside olmuyor ne yapmalıyım?

sertan
onya marka tabletimin desen kilidini unuttum açamıyorum yardım edebilen varmı

esraabukan38
benim tabletim concord bendede aynı şekilde kullanıcı adı ile şifre istiyor ama benim hiçbiride yok ne yapmalıyım acil cevap

efe
ayarlar uyglamasına gir yedekle ve sıfırlaya tıkla

efe
deseni hatırlamyorum

efe
desen nasıl kaldı rılır

cihan
şifremi unuttum yardımcı olun

cihan
şifremi unuttum nasıl açabilirim