Android cihazlarda Güvenli Moddan çıkma

Safe mode olarak geçen güvenli mod bazen bizlere lazım olabiliyor. Güvenli modu windows platformlarından da hatırlamaktayız. Özet olarak sistemin en stabil ve temiz halinin çalışmasıdır güvenli mod. Herhangi üçüncü parti bir uygulama olmadan, sadece sistemin çalıştığı mod olarak biliyoruz.

Bazı durumlarda telefonunuz normal modda açılmayabilir, açılsa da sorunlu çalışabilir. Bu gibi durumlarda güvenli mod kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Güvenli modun kullanım sebebi telefona daha stabil şekilde müdehale edip, sorunlarını çözmektir.
Telefonunuzun güvenli modda açılmasını istiyorsanız kapalı durumdayken güç tuşuna uzun süre titreşinceye kadar basmanız yeterlidir.
Bazı Samsung model telefonlarda güvenli moda geçiş için ses tuşları yerine menü tuşunu kullanabileceğinizi unutmayın. İşlemleri doğru yaptığınızda telefonunuz güvenli modda açılacaktır.Ekranın sol alt kısmında güvenli mod ibaresi varsa, doğru şekilde açtınız demektir.
   Android güvenli mod kapatmak için ise yapacağınız işlemler bir hayli basit. Ancak cihazınızda ciddi yazılımsal problem var ise güvenli moddan çıkmanız biraz zor olacaktır. Güvenli moddan çıkmak isteyen kullanıcılar cihazının bataryalarını çıkarıp takarak ve cihazı normal şekilde başlatarak çıkabilirler. Aslında batarya çıkarmadan dahi cihazınızı normal olarak kapatıp açtığınızda güvenli modun kapanmış olarak açılması gerekmektedir.
Eğer ileri seviye bir kullanıcı değil iseniz güvenli mod ile uğraşmamanız cihazınızın sağlığı açısından önemlidir. Güvenli modu sadece ileri düzey kullanıcıların kullanması daha doğru olacaktır.

“Android cihazlarda Güvenli Moddan çıkma” için 10 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.